Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 19.07.2018 08:36:31 

0904 55 55 76       Trenčín - Dubnica n/V - Nemšová - Ilava - Bánovce nad Bebr.

Rady a tipy

Ako  vyčistiť špáry.

Špáry medzi obkladačkami v kuchyni, či kúpeľni s postupom času šednú, špinia sa alebo sa na nich objaví plieseň. Vypadajú potom veľmi škaredo a samozrejme je nutné ich vyčistiť.

Samozrejme na čistenie špár existuje veľa prostriedkov priamo vyrábaných a predávaných pre tento účel. Tam sa riadite podľa návodu (väčšinou nanesiete na špáry a po nejakej chvíli umyjete). Po vyčistení nezaškodí špáry naimpregnovať. Ale čistiť môžeme taktiež domácimi spôsobmi, ktoré bývajú rovnako úspešné a hlavne výrazne lacnejšie a často tiež časovo menej náročné. Na niektoré spôsoby máte takmer isto prostriedky už doma a nemusíte nikam behať.

- prášok do pečiva. Samozrejme jeho využitie v kuchyni je každému jasné, ale okrem kysnutia dokáže i veľmi pekne vyčistiť špáry. Vlhkou hubkou alebo handričkou prášok do pečiva nanesieme na špáry, necháme pôsobiť približne dvadsať minút a potom ich utreme mokrou handrou.

- ocot. Ocot zmiešame s vodou v pomere 1:2 a hubkou alebo kartáčom na zuby namočenom v tomto roztoku jemne čistíme špáry. Potom všetko umyjeme teplou vodou. Taktiež možno naniesť piamo ocot na špáry, nechať pôsobiť niekoľko minút a potom umyť všetko teplou vodou. Istou nevýhodou tejto metódy je bohužial octový zápach, ktorý sa ešte nejaký čas udržuje.

- sóda a ocot. Týmto spôsobom sa zbavíme slušnej časti zápachu (sóda ho pohltí) a čistí taktiež veľmi dobre. Zo sódy a octu (taktiež riedený 1:2) si vyrobíme kašičku, ktorú nanesieme na špáry na približne desať minút. Na koniec  všetko jemne vyčistíme kartáčikom na zuby a opláchneme.

- zubná pasta. Čistíme si ňou síce zuby, ale špáry môžeme taktiež. Prosto a jednoducho nanesieme ju na kartáčik a čistíme a na koniec opláchneme. Len pozor, pasta musí byť biela a bez  mikrogranuliek.

prípravky na umývanie riadov. Jednoducho skúsime vyčistiť špáry handričkou alebo kartáčikom s veľkým množstvom nami vybraného prostriedku a potom ich dôkladne oplachujeme.

- citronová  šťava. Nanesieme ju na niekoľko minút na špáry a potom opláchneme. Má to skôr vybielovací účinok.

 

Ďalšie rady a tipy nájdete vyššie v sekciách Kuchyňa, Kúpeľňa a WC, Proti plesni.

 

2012 - 2018 © B - CREDIT. Všetky práva vyhradené.

TOPlist